M jak Mrówka

Bezpieczna łazienka dla babci

Bezpieczna łazienka dla babci

Chcecie uczcić nieco mniej typowo Dzień Babci? Pomyślcie o jej bezpieczeństwie i niezależności! Z pewnością poza pięknymi kwiatami ucieszy ją prezent w postaci maty antypoślizgowej czy komfortowych uchwytów do wanny i kabiny prysznicowej.

Bezpieczna łazienka dla babciNasza babcia mimo swoich 82 lat w jest bardzo sprawna fizycznie – codziennie ćwiczy, często chodzi na spacery i nie unika wysiłku fizycznego. Mimo swojej niezależności coraz częściej obawia się, że nie poradzi sobie z codziennymi życiowymi czynnościami. Miejscem, w którym napotyka najwięcej trudności jest łazienka. Dlatego postanowiliśmy wyposażyć ją w drobne, ale ułatwiające  życie elementy.

Mata dla babci

Łazienka naszej babci jest na tyle duża, że podczas ostatniego remontu poza wanną, która była w niej od zawsze, została wyposażona w brodzik i kabinę prysznicową. Ostatnio nasza seniorka coraz częściej korzysta właśnie z brodzika – jest niski, nie ma więc problemów z bezpiecznym wchodzeniem do niego. Jednak w trakcie kąpieli oraz gdy chce wyjść z brodzika, babcia odczuwa dość duży dyskomfort. Dlatego też zdecydowaliśmy się na zakup maty antypoślizgowej. Wybraliśmy taką, której warstwa spodnia mocno przylega do powierzchni brodzika, a przy tym nie utrudnia odpływu wody. Babcia jest z niej bardzo zadowolona, bo przy okazji prysznica ma jeszcze masaż stóp – mata została bowiem wyposażona w specjalne, miłe w dotyku grube wypustki. Nie ma też kłopotów z jej myciem – wystarczy zastosować detergent używany w kuchni. Piękny niebieski kolor doskonale komponuje się z wyposażeniem łazienki.

         Bezpieczna łazienka dla babci Bezpieczna łazienka dla babci

Bezpieczna łazienka dla babciUchwyt boczny

Przy okazji zakupu maty sprzedawca podpowiedział nam, że warto też zamontować w kabinie pomocny przy wchodzeniu i wychodzeniu z brodzika uchwyt. Do tego zakupu podeszliśmy jednak mniej entuzjastycznie – obawialiśmy się bowiem, że konieczne będzie wiercenie płytek, by uchwyt zamontować. Okazało się jednak, że jest on wyposażony w przyssawki o bardzo dobrej przyczepności. Ten wybrany dla babci doskonale trzyma się zamocowanych na ścianie kabiny płytek ceramicznych. By go zamontować, wystarczyło przyłożyć sprzęt do gładkiej, czystej powierzchni i wyssać powietrze za pomocą dwóch dźwigni. Poręcz jest wykończona w antypoślizgową gumę, dzięki czemu nawet, gdy ręka jest mokra chwyt ma pewny.

Ania W. 

 

 

Redakcja Zobacz wszystkie wpisy

M jak mrówka

Redakcja kwartalnika "M jak mrówka", wydawanego przez PSB i ukazującego się w sieci sklepów PSB Mrówka. Przygotowanie każdego numeru poprzedzone jest nie tylko wyprawami do sklepów i w plener w celu poszukiwania nowinek technicznych i praktycznych rozwiązań do naszych domów, ale także dyskusjami na temat zasadności grubej warstwy izolacji cieplnej czy mody na ombre. Pomysłami i obserwacjami dzielimy się również na naszym blogu.

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *