M jak Mrówka

Akcesoria kąpielowe – pełna wygoda w wannie

Akcesoria kąpielowe – pełna wygoda w wannie

Przygotowując sobie przyjemną, regenerującą kąpiel, warto zadbać nie tylko o relaksujące i higieniczne kosmetyki, ale również o akcesoria, które pozwolą nam, aby rytuał kąpieli mógł potrwać dłużej, wygodniej i efektywniej.

Akcesoria kąpielowe – pełna wygoda w wannie Akcesoria kąpielowe – pełna wygoda w wannie

Wanna pozwala nam na prawie pełne zanurzenie, co wyjątkowo prowokuje, by, szczególnie po męczącym i chłodnym dniu, spędzić w niej więcej czasu i zapewnić ciału gorące odprężenie. Jeśli dodatkowo przygotujemy sobie pewien zestaw akcesoriów będzie nam bardzo wygodnie zarówno odpoczywać, jak i potem przejść do czynności kąpielowych. Jakie akcesoria kąpielowe przydadzą się, gdy zażywamy relaksu w wannie?

Półka na wannę

Dla wszystkich, którzy uwielbiają czytać w wannie, a także spożywać chłodne napoje, dla tych wszystkich, którzy nie potrafią się też na ten czas rozstać z telefonem, niezastąpionym akcesorium będzie nawannowa półka. Prosta, płaska konstrukcja pozwala umieścić ten element na rantach wanny, tak byśmy mieli ją na wysokości klatki piersiowej przyjmując pozycje wpół leżąc. Dzięki niej będziemy mogli bezpiecznie odkładać wszelkie drobiazgi, które nie powinny być narażone na zamoczenie, a także utrzymać równowagę szklanki z napojem, czy kieliszka z winem.

Akcesoria kąpielowe – pełna wygoda w wannie Akcesoria kąpielowe – pełna wygoda w wannie Akcesoria kąpielowe – pełna wygoda w wannie

Poduszka kąpielowa do oparcia głowy

Aby przyjąć wygodną, rozluźnioną pozycję w wannie, na wyposażeniu w łazience warto mieć poduszkę kąpielową. Na rynku proponowane są różne rozwiązania i różne modele. Mogą to być poduszki nakładane na krawędź wanny albo wyposażone w przyssawki pozwalające na jej wygodne umiejscowienie. Większość modeli jest do samodzielnego pompowania. Bardzo wygodnym rozwiązaniem są poduszki w kształcie rogalika, doskonale obejmujące kark i pozwalające na swobodne oraz stabilne, bezwysiłkowe trzymanie głowy.

Małe ręczniczki i ściereczki do wycierania rąk oraz potu

Blisko wanny miejmy na wyposażeniu niewielki ręczniczek. Pomoże on ocierać pot z czoła, który pojawia się, kiedy otacza nas gorąca para, a także wycierać ręce, wtedy, gdy będziemy chcieli np. sięgnąć po telefon. Małe ręczniczki zwinięte w wałek mogą też zastąpić poduszkę kąpielową. Wybierzmy te z naturalnej bawełny – frotté, przyjemne dla skóry.

Akcesoria kąpielowe – pełna wygoda w wannie Akcesoria kąpielowe – pełna wygoda w wannie Akcesoria kąpielowe – pełna wygoda w wannie

Akcesoria kąpielowe – pełna wygoda w wannie Akcesoria kąpielowe – pełna wygoda w wannie Akcesoria kąpielowe – pełna wygoda w wannie Akcesoria kąpielowe – pełna wygoda w wannie

Do mycia i masażu ciała

Całą grupę akcesoriów kąpielowych, na rzecz spotęgowania uczucia relaksu i kondycji ciała, będą stanowiły oczywiście gąbki, szorstkie masażery oraz szczotki do mycia i masażu. Kąpiel zakończona zbawczo wpływającym na krążenie masażem skóry sprawi, że zarówno trudy dnia codziennego, jak i kapryśna, przygnębiająca aura za oknem nie wpłyną negatywnie na naszą energię i witalność. W asortymencie sklepów drogeryjnych jest niezliczona ilość gąbek, łapek, ściereczek i szczoteczek kąpielowych, które łączą w sobie funkcje higieniczne, jak i poprawiają stan skóry. Wielu producentów oferuje też naturalne produkty wykonane z morskich gąbek i elementów roślinnych np. z bambusa.

Relaksująca i regenerująca kąpiel nie powinna być krótka, dlatego decydując się na taką formę odpoczynku, powinniśmy zaopatrzyć się w takie dodatki, jakie przyniosą nam ukojenie i podniosą wygodne zabiegów kąpielowych. Nie zapominajmy też o kosmetykach umilających kąpiel.

Dominika

Redakcja Zobacz wszystkie wpisy

M jak mrówka

Redakcja kwartalnika "M jak mrówka", wydawanego przez PSB i ukazującego się w sieci sklepów PSB Mrówka. Przygotowanie każdego numeru poprzedzone jest nie tylko wyprawami do sklepów i w plener w celu poszukiwania nowinek technicznych i praktycznych rozwiązań do naszych domów, ale także dyskusjami na temat zasadności grubej warstwy izolacji cieplnej czy mody na ombre. Pomysłami i obserwacjami dzielimy się również na naszym blogu.

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *