M jak Mrówka

Stelaż podtynkowy – co warto wiedzieć przed zakupem

Stelaże podtynkowe – co warto wiedzieć przed zakupem

Podwieszane sprzęty łazienkowe to synonim eleganckiej i funkcjonalnej łazienki. Do ich montażu niezbędne są stelaże podtynkowe.

Stelaże podtynkowe – co warto wiedzieć przed zakupem Aby zainwestowane w stelaż pieniądze nie poszły w błoto, przed jego zakupem warto sprawdzić kilka ważnych parametrów. Upewnijmy się, do jakiego sprzętu przeznaczony jest wybrany stelaż podtynkowy – sedesu czy bidetu? Jeśli chcemy wykorzystać naroże pomieszczenia i tam zamontować podwieszany sedes czy bidet, zdecydujmy się na podtynkowy stelaż narożny.

Dokonując wyboru, zwróćmy też uwagę na wysokość stelaża. W ofercie producentów znajdziemy bowiem modele do zabudowy niskiej i wysokiej. Te pierwsze mają zazwyczaj wysokość 80, 90 cm i sprawdzają się m.in. w sytuacji, gdy chcemy zamontować podwieszany sedes czy bidet np. pod oknem. Decydując się na stelaż podtynkowy do zabudowy niskiej, możemy zamontować przycisk spłukujący w dowolnym miejscu. Oznacza to, że może on zostać umieszczony na płaszczyźnie pionowej lub poziomej, a więc na półce.

Stelaże podtynkowe – co warto wiedzieć przed zakupem Gdy wybierzemy stelaż do zabudowy niskiej i umieścimy przycisk spłukujący na płaszczyźnie pionowej, podczas korzystania z sedesu jego klapa będzie zasłaniać przycisk. Spłukanie wody będzie więc możliwe po opuszczeniu deski, co jest rozwiązaniem higienicznym. Decydując się na takie rozwiązanie, trzeba uwzględnić jednak ryzyko nieświadomego spłukania wody podczas korzystania z toalety – gdy jej użytkownik nieopatrznie oprze się o podniesioną klapę. Takie rozwiązanie ma więc swoje zalety, jak i wady.

Wybierając stelaż podtynkowy, zwróćmy też uwagę na jego głębokość, zwłaszcza jeśli łazienka jest niewielka, a stelaż chcemy przystawić do ściany i obudować. Wówczas głębokość stelaża zdecyduje o tym, jak dużą przestrzeń potrzeba będzie przeznaczyć na podwieszany sedes czy bidet. Przed podjęciem decyzji o zakupie stelaża sprawdźmy też, jaką pojemność ma spłuczka. Większość z nich ma pojemność 9 l. Umożliwiają one m.in. montaż dwudzielnych przycisków spłukujących, które w zależności od potrzeb pozwalają spłukiwać sedes większym strumieniem wody (6-litrowym) lub mniejszym, oszczędniejszym (3-litrowym).

Monika

Redakcja Zobacz wszystkie wpisy

M jak mrówka

Redakcja kwartalnika "M jak mrówka", wydawanego przez PSB i ukazującego się w sieci sklepów PSB Mrówka. Przygotowanie każdego numeru poprzedzone jest nie tylko wyprawami do sklepów i w plener w celu poszukiwania nowinek technicznych i praktycznych rozwiązań do naszych domów, ale także dyskusjami na temat zasadności grubej warstwy izolacji cieplnej czy mody na ombre. Pomysłami i obserwacjami dzielimy się również na naszym blogu.

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *