Chociaż o wszystkim możemy dowiedzieć się dziś z internetu, to jednak są wśród nas nadal miłośnicy prasy drukowanej. Sama do nich należę. Możliwość przeglądania kolorowych magazynów, czytania strona po stronie ciekawych felietonów I porad, w autobusie, w wannie, w parku siedząc na ławce ma swój niepodważalny urok.
Bardzo lubię, kiedy elementem towarzyszącym wystrojowi wnętrza są książki, płyty, ale także kolorowe gazety. Świadczy to o zainteresowaniach gospodarza, a także określa jego przywiązanie do tradycji. Modernistyczne, nowocześnie wyposażone, niekiedy nawet futurystyczne wnętrza mają ten dodatkowy smaczek, kiedy niby mimochodem zalegają w nich drukowane magazyny, prasa i książki.
Kupując regularnie kolorowe czasopisma, prędzej czy później pojawia się jednak problem ich magazynowania. Chociaż rozłożone na kawowym stoliku w salonie wyglądają zachęcająco to mogą kojarzyć się z nieładem, a także przywodzić na myśl obrazy z poczekalni u lekarza czy salonu fryzjerskiego. Dlatego jeśli kochamy czytać gazety, zaplanujmy dla nich estetyczne i wygodne przechowywanie.
Gazetownik obowiązkowo w kąciku czytelnika
Jednym elementów wyposażenia, które znacznie ułatwia przechowywanie gazet i czasopism, a jednocześnie wprowadza walor dekoracyjny może być dobrze dobrany estetyczny gazetownik. Codzienna prasa i kolorowe magazyny można przechowywać w należytym porządku niczym w segregatorze. W sklepach z wyposażeniem wnętrz i artykułami dekoracyjnymi znajdziemy czasami gazetowniki stanowiące integralny element mebla np. nocnego stolika, ławy czy regału. Gazetowniki mogą przybierać różne kształty, występować w wielu rodzajach, mogą być wykonane z naturalnych materiałów, jak drewno, wiklina czy trawa morska, jak również ze stali, plastiku i z płyt meblowych.
Nowoczesne formy i materiał takiego prostego gadżetu warto dopasować do innych elementów wyposażenia. Modne druciane geometryczne konstrukcje czy rozwiązania w stylu eco będą tu bardzo na czasie.
Alternatywa dla tradycyjnego gazetownika
Chociaż gazetownik staje się meblem coraz mniej popularnym i nie zawsze łatwo go kupić w sklepie, warto wziąć pod uwagę inny estetyczny sposób na utrzymanie prasy w należytym ładzie. Sprawdzą się tutaj bardzo dobrze różne akcesoria z szeroko pojętego działu przechowywanie, czyli pojemniki, skrzynki, kosze oraz pudła i organizery.
Tu wybór jest dość szeroki i z powodzenie dobierzemy coś pasującego do wnętrza zarówno w fasonie, jak i kolorystyce. Bardzo dekoracyjne będą np. wiklinowe, bielone plecione kosze wyściełane dekoracyjnym materiałem, kosze z tworzywa fakturą imitujące wełniany splot sweterka, czy wreszcie drewniane skrzynki z dekoracyjnymi wycięciami.
Czasopisma nietuzinkowo przechowywane
Oczywiście, tak jak wspomniałam, kolorowe czasopisma mogą być niebanalną ozdobą naszego wnętrza. Styliści niejednokrotnie wykorzystują efektowną makulaturę do zbudowania ciekawych kompozycji wykończenia lub elementów wyposażenia. Gazety mogą stanowić integralną część mebla – np. podtrzymywać blat stolika lub stelaż łóżka, mogą być też atrakcyjną dekoracją ścienną. Kreatywne pomysły na przechowywanie kolorowej prasy mogą zadecydować o ciekawej i niepowtarzalnej stylizacji naszego mieszkania, warto zatem czytać, inspirować się i korzystać z porad w drukowanych magazynach tematycznych.
autor tekstu: Dominika
zdjęcie otwierające: AdobeStock