M jak Mrówka

Jaką poduszkę do spania kupić?

Jaką poduszkę do spania kupić

Poduszkę warto dobrać tak, by właściwie podpierała odcinek szyjny kręgosłupa. Powinien on na całej długości tworzyć linię prostą. Dobra poduszka pozwoli nam uniknąć napięć mięśni i porannego bólu karku.

Poduszki różnią się wielkością i rodzajem wypełnienia. Stosuje się w nich wypełnienie naturalne, takie jak puch, pierze, oraz syntetyczne, w postaci włókien lub granulek poliestrowych czy silikonowych. Równie ważne jak wypełnienie jest odpowiednie poszycie, np. połączenie bawełny z satyną czy jedwabiem. Popularna jest także tkanina z mikrowłókna przypominająca zamsz. Pokrowiec może być też wykonany z pikowanego frotté. Zastosowanie zamka umożliwiającego jego zdjęcie i wypranie.

Jaką poduszkę do spania kupić

Klasyczne poduszki z czasem mogą jednak zmieniać swoją wysokość i wówczas nie zapewniają odpowiedniego podparcia dla szyjnego kręgosłupa. Najlepiej zdecydować się na te średniej wielkości i układać je tylko pod głową. Coraz częściej wypierają je poduszki anatomiczne czy ortopedyczno-korekcyjne. Specjalna konstrukcja zapobiega skurczom i rozluźnia mięśnie szyi. Trzeba zwrócić uwagę na jej wysokość, a także materiał, z którego została wykonana. Dobrze sprawdzają się poduszki lateksowe i z pianki termoelastycznej, która pod wpływem ciepła dostosowuje się do kształtu głowy i szyi. Poduszki z pianki termoelastycznej mogą mieć dodatek żelu, który sprawia, że poduszka dostosowuje się idealnie do kształtu głowy i szyi. Warstwa żelu wywołuje uczucie świeżości, poprawia krążenie krwi w okolicy głowy. W przeciwieństwie do poduszek termoelastycznych ma delikatny nacisk zwrotny. Dzięki dodatkowi żelu jest 10 razy bardziej miękka od poduszek lateksowych. Ma właściwości antyalergiczne i antybakteryjne. Najtańsze są poduszki z pianki poliuretanowej. Są też poduszki z pianki termoplastycznej z wkładem z pianki poliuretanowej, który można wyjąć – umożliwia on regulację wysokości.

Ania W. 

 

O autorze Zobacz wszystkie wpisy

mjakmrowka