M jak Mrówka

Jak wyczyścić płytę indukcyjną?

Płyta indukcyjna coraz częściej gości w naszych kuchniach. Tylko jak ją wyczyścić? To łatwe zadanie, pod warunkiem, że wiemy jak to zrobić.

Zanim zaczniemy czyścić płytę indukcyjną, przeczytajmy dołączoną do niej instrukcję. Producenci zamieszczają w niej informacje, jak uniknąć uszkodzenia i zniszczenia płyty.

fot. fotolia.com

Płyta indukcyjna – czyszczenie

Płytę indukcyjną możemy czyścić gąbką lub ściereczką nasączona płynem do zmywania – dokładnie wycieramy nimi powierzchnię płyty. W razie potrzeby, czynność powtarzamy. Następnie płytę opłukujemy z mydlin za pomocą wilgotnej szmatki  i wycieramy papierowym ręcznikiem lub miękką szmatką. Za pomocą octu usuwamy pozostałe smugi.

Płytę indukcyjną możemy myć także preparatami, których używamy mycia do okien lub płytek w kuchni – ważne, by płyta indukcyjna była zupełnie zimna. 

Możemy także kupić specjalne preparaty do usuwania tłuszczu z płyty. Spryskujemy nimi płytę i wycieramy do czysta delikatną szmatką, uprzednio zwilżoną wodą.  Na koniec wycieramy płytę do sucha.

Usuwanie przypalonych resztek jedzenia

Resztki jedzenia, które pozostały przypalone na płycie, najlepiej usunąć od razu. Wyłączamy płytę i zdejmujemy z niej gorące naczynia. Za pomocą skrobaka do płyt indukcyjnych (z jego zakupem nie powinniśmy mieć problemu, dostępny jest w każdym sklepie AGD) delikatnie zeskrobujemy jedzenie. Najlepiej jest drapać pod kątem 45o.  Do czyszczenia nie używajmy ścierającej gąbki lub druciaka, ponieważ porysujemy powierzchnię płyty. Nie korzystajmy z płyty, dopóki nie usuniemy z niej wszystkich resztek jedzenia.

Czyszczenie pokrywy

Przykrywę płyty indukcyjnej przykrywamy mokrą szmatką, czekamy kilka minut, a następnie dokładnie wycieramy ręcznikiem papierowym.

Asia

 

Redakcja Zobacz wszystkie wpisy

M jak mrówka

Redakcja kwartalnika "M jak mrówka", wydawanego przez PSB i ukazującego się w sieci sklepów PSB Mrówka. Przygotowanie każdego numeru poprzedzone jest nie tylko wyprawami do sklepów i w plener w celu poszukiwania nowinek technicznych i praktycznych rozwiązań do naszych domów, ale także dyskusjami na temat zasadności grubej warstwy izolacji cieplnej czy mody na ombre. Pomysłami i obserwacjami dzielimy się również na naszym blogu.

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *