M jak Mrówka

Tapeta w cegiełki

Tapeta w cegiełki

Nowoczesne tapety nie tylko są dużo trwalsze od produkowanych dawniej, ale również szczycą się wyjątkową jakością nadruków, zdobień i kolorów. Wśród ciekawszych znajdziemy fototapety i okładziny imitujące materiały takie jak cegły.

Moda na wystrój industrialny nie przemija. Elementy tego stylu aranżacji są chętnie powielane we wnętrzach publicznych i mieszkalnych. Do najczęściej stosowanych materiałów zaliczyć można metal, szkło i beton. Ponadto powszechnie stosowanym akcentem stylu industrialnego jest surowa ściana z cegieł. Co zrobić jednak, gdy wnętrze naszego mieszkania jest otynkowane, a pod tynkiem nie znajdziemy pięknych, starych cegieł? Można w takiej sytuacji wykonać okładzinę z płytek klinkierowych lub ich imitacji. Szybciej jednak i taniej uzyskamy efekt murowanej ściany stosując tapetę.

Tapeta w cegiełki

Tapeta jak mur

Dobrej jakości tapeta będzie nie tylko odporna i solidna, ale także atrakcyjna wizualnie. W marketach budowlanych bez trudu znajdziemy produkt doskonale imitujący rysunek ceglanego muru. Naśladownictwo już zaczyna się od koloru – do wyboru będziemy mieć jasne żółte lub ciemniejsze cegły o tradycyjnej pomarańczowo-czerwonej barwie. Możemy wybrać nieskazitelny mur albo nadgryziony zębem czasu. Ten ostatni wybierany jest do wnętrz nowoczesnych. Wysokiej jakości nadruk sprawi, że obraz będzie zbliżony do fotografii. Idealne oddanie materiału, faktury i przestrzenności muru z cegieł sprawi, że tapeta bardzo ozdobi wnętrze. Wybierając produkt trójwymiarowy, czyli z tłoczeniami 3D, stworzymy w pomieszczeniu idealną iluzję starej surowej ściany.

           Tapeta w cegiełki Tapeta w cegiełki Tapeta w cegiełki

Nowoczesne okładziny

Warto wybrać modne obecnie tapety winylowe na podkładzie flizelinowym. Są trwałe, mocne i można je czyścić wilgotną ściereczką. To duża zaleta i przewaga okładziny imitującej wiekowy mur, nad prawdziwymi starymi cegłami. Trudniej je czyścić ze względu na nierówną powierzchnię oraz chropowatą strukturę. Tego typu tapety będą też odporne na podwyższoną wilgotność w danym pomieszczeniu. Dzięki temu możemy efekt industrialny uzyskać w kuchni czy nawet łazience. Produkty winylowe powstają z warstwy papieru pokrytego winylem, pozwalają oddychać ścianie, są odporne na ścieranie i przystosowane do malowania. Dzięki temu kolorowy mur możemy pokryć np. białą farbą, gdy sprzykrzy nam się pierwotny wygląd. Pamiętajmy, że tapetując pokój, klej nanosimy tylko na ścianę. Nie pokrywamy nim tapety.

Gdzie stosować tapetę w cegiełki

Oprócz salonu w nowoczesnym, industrialnym wnętrzu, tapetą imitującą mur można ozdobić minimalistycznie zaaranżowaną jadalnię lub hol. W zestawieniu z prostymi meblami i jednobarwnymi powierzchniami, zarówno w kuchni jak i łazience będzie prezentować się bardzo dobrze. To również dobry pomysł na ozdobienie ściany w pokoju nastolatka.

Oprócz współczesnych trendów tapeta w cegiełki pasuje do wnętrz rustykalnych. Choćby w kuchni urządzonej w tym stylu będzie dodawała ciepła i przytulności.

AHA

Redakcja Zobacz wszystkie wpisy

M jak mrówka

Redakcja kwartalnika "M jak mrówka", wydawanego przez PSB i ukazującego się w sieci sklepów PSB Mrówka. Przygotowanie każdego numeru poprzedzone jest nie tylko wyprawami do sklepów i w plener w celu poszukiwania nowinek technicznych i praktycznych rozwiązań do naszych domów, ale także dyskusjami na temat zasadności grubej warstwy izolacji cieplnej czy mody na ombre. Pomysłami i obserwacjami dzielimy się również na naszym blogu.

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *