Stoły, stoliki, stoliczki

Ogród tworzą nie tylko rabaty, klomby czy grządki. By w pełni żył, powinniśmy tworzyć w nim miejsca służące wypoczynkowi. Trudno je sobie wyobrazić bez stolika. Sprawdzi się w wielu rolach – nie tylko tej, która została mu przypisana.

Stoły, stoliki, stoliczkiDo dyspozycji mamy nowe stoliki wprost ze sklepu, ale może warto rozejrzeć się po naszych strychach, garażach i piwnicach. Czasami okazuje się, że przechowujemy w nich prawdziwe skarby. Wystarczy tylko trochę wyobraźni i zdolności manualnych, by nasz ogród, taras lub balkon ozdobiły piękne i bardzo oryginalne, a przy tym funkcjonalne meble.

Stolik na niewielkim balkonie

W naszej strefie klimatycznej lato nie trwa zbyt długo. Dlatego nawet na niewielkim balkonie warto zaaranżować kącik złożony ze stoliczka i krzesła. Gdy miejsca jest naprawdę mało, pokuśmy się o zamontowanie stolika składanego, montowanego przy pomocy zawiasów. W każdej chwili możemy go złożyć, by nie przeszkadzał.

Stolik ekspozycyjny

Stolik ogrodowy to mebel wielofunkcyjny. Można go wykorzystać nie tylko do odstawienia kubka z herbatą czy książki. Doskonale sprawdzi się także jako miejsce ekspozycji roślin ogrodowych. Prezentacji roślin sprzyjają stoliki nieco wyższe. Warto na nich zestawić rośliny stosunkowo niskie oraz zwisające.

Stoły, stoliki, stoliczki Stoły, stoliki, stoliczki

Stolik nieoczywisty

Poza typowymi stolikami ogrodowymi w roli tego mebla doskonale sprawdzi się także stara maszyna do szycia. By wpisała się w klimat ogrodu i nie kojarzyła się ze swoją pierwotną funkcją, wystarczy pomalować ją farbą kryjącą. Doskonałe są nowoczesne farby alkidowe, np. Viva Garden.

W śródziemnomorskim stylu

Gdy blat stołu jest nieco zniszczony dobrym sposobem nadania mu drugiego życia będzie obklejenie jego powierzchni elementami ceramicznymi. Można do tego wykorzystać płytki ceramiczne, które pozostały nam z wykończenia łazienki czy kuchni. Najlepiej, by były to drobne, nieregularne elementy – stolik z blatem mozaikowym będzie ciekawszy. Płytki powinny mieć tę samą grubość, co zapewni równą powierzchnię blatu.

Ania W. 

3 komentarzy

 1. Ewa GreOch

  Każda dekoracja w ogrodzie, a przecież meble nimi są, dodają uroku i wrażenia ciepła rodzinnego, tak bynajmniej to odczuwam :) widząc stolik, krzesełka, od razu na myśl przychodzi rodzina :) a przecież w ogrodzie często rodzina się spotyka, by odpocząć na łonie natury… każdy styl jest piękny i wart uwagi :)

  Odpowiedz
 2. Jolanta Murawska

  Super stoliczki i stoliki ,duże i małe ,nowe i stare ,malowane i nie malowane – stylowe
  To wszystko upiększy nasz dom ogrodek ,balkon ,tarasik ‚
  Nie zapomnijcie dodać wazonu z kwiatkami i odrobiny serca <3

  Odpowiedz
 3. Dorota Drużbin

  Jest tak mnóstwo fajnych pomysłów na te wszystkie stoły i stoliczki,czasem aż by się chciało mieć kilka balkonów i chociaż z dwa ogrody…ja muszę pomyśleć nad balkonem,bo mam już dosyć ciągłego wynoszenia pufy i picia herbaty z kubkiem w ręku

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Nie wiesz jak wykonać, jak wybrać? Planujesz remont? Przydatne porady znajdziesz na blogu M jak Mrówka
© 2015 Grupa PSB Handel S.A.

SERWIS M JAK MRÓWKA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIES, KTÓRE UŁATWIAJĄ CI PRZEGLĄDANIE ZASOBÓW SERWISU. KORZYSTAJĄC Z serwisu M jak Mrówka WYRAŻASZ AUTOMATYCZNIE ZGODĘ NA WYKORZYSTANIE PLIKÓW COOKIES.