M jak Mrówka

Przeszklenia w ścianie łazienki

Przeszklenia stanowią bardzo dekoracyjny element we wnętrzu. Jednocześnie pełnią funkcję naświetla, pozwalając na przenikanie światła „przez ścianę”.

Nieduże łazienki oraz pomieszczenia WC często dziś ozdabiane są przeszkleniami projektowanymi w ścianie działowej. Ta forma naświetla dodaje przestronności wnętrzom, rozjaśnia przestrzeń i jednocześnie dynamizuje wystrój. Światło padające do sąsiadującego pomieszczenia wygląda oryginalnie oraz buduje tam przyjemną atmosferę.

Czym są naświetla?

Są to stałe okna stosowane w ścianach wewnętrznych, służące do oświetlenia pomieszczeń światłem pośrednim. Sprawdzą się choćby w ciemnych łazienkach czy WC sąsiadującymi z sypialniami. Toalety mogą być dzięki temu rozświetlane promieniami słonecznymi, padającymi z okien pomieszczenia usytuowanego za ścianą. Działa to też w drugą stronę. Sztuczne światło dochodzące z rozświetlonej łazienki będzie dawało ciekawy efekt w sypialni.

                                     Przeszklenia w ścianie łazienki Przeszklenia w ścianie łazienki

Naświetla łazienkowe

Nowoczesne i przestronne wnętrza urządzane w minimalistycznym i industrialnym stylu często mogą pochwalić się szklanymi ścianami. Między innymi znajdziemy takie rozwiązanie w master bedroom. Dużą sypialnię i salon kąpielowy oddzielać mogą szklane przegrody z takimi samymi drzwi. Bardzo często są one całkowicie przezroczyste. Nie każdy jednak lubi taką transparentność i nie wszystkie mieszkania są rozległymi apartamentami. Przy niedużej łazience warto postawić na mniejsze naświetle, które dostarczając światła wnętrzu, nie pozbawi nas niezbędnej intymności. Wystarczą pasmowe, wąskie przeszklenia np. pionowe, wstawione w ścianie działowej, aby efekt był bardzo spektakularny.

Szkło w ścianie

Funkcję naświetla może stanowić tafla szkła lub pleksi. Dla zachowania intymności oraz ciekawego efektu warto wybrać szkło barwione. Szyba mleczna zawsze będzie wyglądać elegancko, podobnie jak przezroczysta z fakturą np. kropli wody. Doskonałym pomysłem są też szyby z nadrukiem lub oklejone folią z rysunkiem czy fotografią. Przy zastosowaniu szkła lub pleksi pamiętajmy, że w tym miejscu w ścianie powstanie uskok, po wybranej stronie przegrody. Nie będziemy mieć tego problemu, gdy do wykonania przeszklenia wykorzystamy luksfery o szerokości ścianki działowej. One również mogą być bezbarwne, kolorowe lub z fakturą. Rozświetlone prezentują się bardzo okazale.

Łazienka dzięki naświetlom będzie pomieszczeniem jaśniejszym (w ciągu dnia możemy oszczędzić na energii elektrycznej), a w sypialni dadzą one miłe, nastrojowe światło. Nieduże wnętrze dzięki jednemu lub kilku przeszkleniom stanie się wizualnie bardziej przestronne i ciekawsze pod względem aranżacyjnym.

AHA

Redakcja Zobacz wszystkie wpisy

M jak mrówka

Redakcja kwartalnika "M jak mrówka", wydawanego przez PSB i ukazującego się w sieci sklepów PSB Mrówka. Przygotowanie każdego numeru poprzedzone jest nie tylko wyprawami do sklepów i w plener w celu poszukiwania nowinek technicznych i praktycznych rozwiązań do naszych domów, ale także dyskusjami na temat zasadności grubej warstwy izolacji cieplnej czy mody na ombre. Pomysłami i obserwacjami dzielimy się również na naszym blogu.

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *