Ogród

 • Nowoczesne ogrodzenia

  Nowoczesne ogrodzenia

  Dzisiaj do bardzo popularnych należą ogrodzenia przęsłowe. Najbardziej efektownie wyglądaj, gdy są łączone z elementami murowymi.

 • Rośliny zadarniające w ogrodzie

  Rośliny zadarniające w ogrodzie

  Kto ma nawet niewielki przydomowy ogródek wie doskonale, ile pracy wymaga jego pielęgnacja. Pielenie, podlewanie, przycinanie, dosadzanie, nawożenie… Jednym ze sposobów ograniczenia sezonowych zadań w ogrodzie jest postawienie na wieloletnie, mało wymagające rośliny zadarniające.

 • Ogród wiejski latem

  Ogród wiejski latem

  Ogród w stylu wiejskim to moje marzenie. Kwiaty rodem z babcinego ogródka są dla mnie synonimem ciągłości tradycji, powrotem do beztroskiego dzieciństwa. Jednym słowem kojarzą się z wyidealizowanym obrazem sielskiego. Jakie rośliny powinny znaleźć się w wiejskim ogrodzie?

 • Zlew ogrodowy

  Zlew ogrodowy

  Bardzo praktyczny i wygodny, tak w sezonie wiosennym, letnim, jak i jesiennym. Zlew ogrodowy przyda się przy każdym domu.

 • fot. fotolia.com

  Hortensje bukietowe

  Hortensja bukietowa to jeden z najatrakcyjniejszych ozdobnych krzewów w ogrodzie. Kwitnie okazale, a przy tym jest bardzo przyjazna w uprawie (najmniej wymagająca w stosunku do innych gatunku hortensji).

 • Funkie – rośliny idealne do zacienionego ogrodu

  Funkie – rośliny idealne do zacienionego ogrodu

  Funkie zwane też hostami to bardzo wdzięczne, dekoracyjne i niekłopotliwe w uprawie byliny. Doskonale sprawdziły się w moim zacienionym ogrodzie.

 • Żagiel nad tarasem i balkonem

  Żagiel nad tarasem i balkonem

  W ciepłe dni wolny czas najchętniej spędzalibyśmy na tarasie lub balkonie. Jednak zbyt mocne słońce lub deszcz mogą nam to utrudnić. Rozwiązaniem jest żagiel, który rozpostarty nad tarasem skutecznie ochroni nas przed niesprzyjającą aurą.

 • Hortensja

  Hortensja

  Hortensje to królowe naszych ogrodów. Ozdobą krzewów są kuliste kwiatostany o średnicy do 20 cm. Kwiaty mogą być białe, różowe, czerwone, fioletowe i niebieskie. Są dekoracją przez cały rok. Pozostają na łodygach do późnej jesieni, stopniowo zielenieją i zasychają, ale nie opadają na zimę.

 • Taras w szarościach

  Taras w szarościach

  Drewniane tarasy zwykle kojarzą się z naturalnym kolorem drewna, nawet impregnowane i malowane prezentują się zwykle w różnych odcieniach brązu. Co powiecie jednak na szarości?

 • Ciepłe wieczory na tarasie nie tylko w świetle księżyca

  Ciepłe wieczory na tarasie nie tylko w świetle księżyca

  Kiedy przychodzi letni czas i ciepłe wieczory, uwielbiamy przebywać na świeżym powietrzu. Jeśli mamy balkon, taras czy skrawek przestrzeni w ogrodzie, z ochotą zażywamy odpoczynku, szukamy oddechu po upalnym dniu, korzystamy z możliwości spotkania ze znajomymi w przestrzeni ogrodowej.

Nie wiesz jak wykonać, jak wybrać? Planujesz remont? Przydatne porady znajdziesz na blogu M jak Mrówka
© 2015 Grupa PSB Handel S.A.

SERWIS M JAK MRÓWKA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIES, KTÓRE UŁATWIAJĄ CI PRZEGLĄDANIE ZASOBÓW SERWISU. KORZYSTAJĄC Z serwisu M jak Mrówka WYRAŻASZ AUTOMATYCZNIE ZGODĘ NA WYKORZYSTANIE PLIKÓW COOKIES.