M jak Mrówka

Letnie kołdry na dobry sen

Letnie kołdry na dobry sen

Wiele osób śpi pod jedną kołdrą przez cały rok. Jednak dobrze jest używać dwóch – lżejszej latem, a cieplejszej zimą. Jeśli chcecie więc wymienić swoją całoroczną kołdrę na letnią, zobaczcie, jaką wybrać.

Letnie upalnie dni potrafią zmęczyć, dlatego nie ma sensu także w nocy „grzać się”. Wystarczy, że wymienimy całoroczną kołdrę na letnią, aby odczuć radykalną poprawę jakości snu. Po pierwsze, taka kołdra jest lekka i cienka, dzięki czemu w naturalny sposób poprawia cyrkulację wilgotnego powietrza (podczas snu wydzielamy więcej potu), zwiększając komfort snu. Do drugie, sprawia jednocześnie, że nasz organizm nie wychładza się zbytnio i nie budzimy się z zimna. Ponadto letnia kołdra ma niewielką objętość, możemy więc ją zabierać na urlopowe wyprawy, a także z łatwością zmieści się w pralce.

Letnie kołdry na dobry sen

Rodzaje letnich kołder

Producenci swoje letnie wyroby nazywają różnie. Jednak wyróżniamy dwa główne rodzaje kołder letnich (w zależności od ich gramatury i wagi wypełnienia): standardowe oraz ultralekkie (o obniżonej zawartości wypełnienia). Do naszej szerokości geograficznej przystosowane są kołdry standardowe, natomiast ultralekkie najczęściej stosowane są w pomieszczeniach o stale wysokiej temperaturze powietrza (np. szpitalu) lub podczas naprawdę upalnych nocy. Letnie kołdry mogą być wypełnione różnymi materiałami. Od ich rodzaju uzależniona jest waga. To, na jaką się zdecydujemy, zależy od naszych preferencji. Unikajmy kupowania kołder tanich o niskiej gramaturze i nieznanym materiale wypełnienia, gdyż ich żywotność wynosi średnio jeden sezon. Najlżejsze i najbardziej komfortowe są kołdry z puchu i pierza, jednak są droższe od antyalergicznych z wypełnieniem syntetycznym.

Letnie kołdry na dobry sen

Na co zwrócić uwagę kupując letnią kołdrę

Kołdry na lato są tańsze w porównaniu do całorocznych czy zimowych, gdyż zawierają mniejszą ilość wypełnienia. Zanim kupimy konkretną kołdrę na lato, zwróćmy uwagę na jej rozmiar, tkaninę poszycia oraz rodzaj wypełnienia. Porównajmy także jej parametry z innymi kołdrami, ale właściwości takie same – u różnych producentów mogą się różnić nazwą lub sposobem pomiaru, co może wprowadzać w błąd.

Asia

Redakcja Zobacz wszystkie wpisy

M jak mrówka

Redakcja kwartalnika "M jak mrówka", wydawanego przez PSB i ukazującego się w sieci sklepów PSB Mrówka. Przygotowanie każdego numeru poprzedzone jest nie tylko wyprawami do sklepów i w plener w celu poszukiwania nowinek technicznych i praktycznych rozwiązań do naszych domów, ale także dyskusjami na temat zasadności grubej warstwy izolacji cieplnej czy mody na ombre. Pomysłami i obserwacjami dzielimy się również na naszym blogu.

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *