M jak Mrówka

Łazienka w domu na wsi

Łazienka w domu na wsi

Łazienka w domu na wsi musi nie tylko pasować do otoczenia, ale też być łatwa do utrzymania czystości, szczególnie jeśli w domu przebywa dużo ludzi, w tym dzieci. W Nowym Kawkowie to ważne pomieszczenie idealnie spełnia zarówno swoje funkcje użytkowe, jak i estetyczne.

W tym warmińskim domu łazienka to doskonały przykład jak połączyć minimalizm z rustykalnymi akcentami. Wielu z nas podczas urządzania domu pod miastem staje przed dylematem: zaaranżować wnętrza w stylu rustykalnym (w końcu jesteśmy tak blisko natury!) czy pójść w stronę minimalizmu, który jest synonimem klasy i ponadczasowego stylu? Spójrzmy, jak ten problem rozwiązał właściciel kawkowskiego domu.

Łazienka w domu na wsi

lazienka-w-domu-na-wsi-2Funkcjonalnie i w dobrym stylu

Ogromne, przybrudzone szarością jasne płytki ceramiczne o gładkiej, śliskiej fakturze są ponadczasowe i świetnie korespondują z białymi prostokątnymi płytkami na ścianie. Ściany zostały pokryte płytkami jedynie w miejscach, gdzie mają styczność z wodą – w strefie kąpielowej i w pasie, w którym znajduje się umywalka. Dzięki temu, całość prezentuje się lekko – zbyt duża ilość płytek mogłaby przytłaczać. Brodzik walk-in unowocześnia wnętrze. Jego szklane drzwi otwierają się do środka, dzięki czemu, gdy nikogo nie ma pod prysznicem, mamy optyczne złudzenie, że pomieszczenie jest znacznie bardziej przestronne. Kabina zainstalowana na podłodze z odpływem liniowym wydobywa piękno płytek ceramicznych. Wpust liniowy to strzał w dziesiątkę – charakteryzuje go duża płaszczyzna odbioru wody, a przy tym nowoczesny wygląd. 
Warto też zwrócić uwagę na umywalkę. Prostokątna misa z głębokim dnem to kwintesencja dobrego wzornictwa. Jest duża i praktyczna. Jej brzegi można śmiało zagospodarować – umiejscowić na nich szklankę ze szczoteczką czy inne przybory pierwszej potrzeby.

Drewno w łazience

Ten naturalny surowiec znacznie ociepla wnętrze. Jego obecność jest tu dość oczywista. Dom położony jest w otoczeniu łąk i lasów – drewniane akcenty doskonale wpisują się w klimat miejsca. Obudowa kaloryfera pozwala zakryć mało atrakcyjny grzejnik, jednocześnie jej blat tworzy półkę, na której można postawić kosmetyki. Drewniana jest też rama lustra, drzwi oraz drabina, która odgrywa tu rolę wieszaka. Jak widać rustykalne akcenty stosowane z umiarem to świetny sposób na bezpretensjonalną aranżację wnętrz wiejskiego domu.

Magda

Redakcja Zobacz wszystkie wpisy

M jak mrówka

Redakcja kwartalnika "M jak mrówka", wydawanego przez PSB i ukazującego się w sieci sklepów PSB Mrówka. Przygotowanie każdego numeru poprzedzone jest nie tylko wyprawami do sklepów i w plener w celu poszukiwania nowinek technicznych i praktycznych rozwiązań do naszych domów, ale także dyskusjami na temat zasadności grubej warstwy izolacji cieplnej czy mody na ombre. Pomysłami i obserwacjami dzielimy się również na naszym blogu.

2 komentarzeSkomentuj

  • Jestem zachwycona pomysłami urzadzania łazienek z naturalnych materiałów.Po pierwsze stwarza to typowo ciepły nastrój i fajną atmosferę.Drewno w pomieszczeniach to i lepsze powietrze .moja wymarzona łazienka yo właśnie to wydanie .Taka eko łazienka.

  • Wiejskie domy mają to do siebie, ze w wielu z nich jest duża łazienka 🙂 Niestety takiej w blokach trudno się doczekać 🙁 moja jest mała i nie wiem jak ją kiedyś wyremontuję by miała wszystko to, czego w niej potrzeba, a jednocześnie sprawiała wrażenie przestronniejszej 🙂 będę miała trudny orzech do zgryzienia 🙂

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *